Top Župné voľby

Raši chce z Košického kraja urobiť sexi miesto pre život

KOŠICE – Kandidát na predsedu KSK Richard Raši navštívil po ohlásení kandidatúry všetky okresné mestá v Košickom kraji   Presne pred týždňom, v pondelok 29. mája 2017, ohlásil Richard Raši svoju kandidatúru na predsedu Košického samosprávneho kraja.

Dnes už má za sebou prvé kolo návštev všetkých okresov v Košickom kraji. Richard Raši na stretnutiach s ľuďmi mapuje problémy a očakávania obyvateľov Košického kraja. A ako sa vyjadril pri ohlásení svojej kandidatúry, chce z kraja urobiť ešte atraktívnejšie a „sexi“ miesto pre život.

 „Problémy sú spoločné pre celý kraj, aj špecifické pre jednotlivé okresy v kraji. Tým najvážnejším spoločným problémom vo všetkých okresoch nášho kraja je nezamestnanosť. Preto musí byť naším cieľom priniesť do kraja nové pracovné príležitosti, aby ľudia odtiaľto nemuseli cestovať za prácou a aby sa rodiny nedelili,“ hovorí Raši. „S tým, samozrejme, súvisí aj školstvo, ktoré sa musí dynamicky prispôsobovať požiadavkám zamestnávateľov.“ 

Prvé návštevy viedli kandidáta do okresných sídel. „Stretol som primátorov všetkých okresných miest a poprosil ich, aby pomohli zadefinovať najväčšie ťažkosti ich mesta a okresu. Ale to je len začiatok našej práce v kraji. Čo najviac problémov a podnetov sa budem snažiť zmapovať osobne,“ upresnil Raši a dodáva: „Môžem povedať, že kraj vie okresom pomôcť urobiť veľmi veľa. Napríklad ďalšie investície do ciest II. a III. triedy, ktoré sú v kompetencii VÚC pomôžu nášmu kraju pri rozvoji cestovného ruchu ako aj pri získavaní možných investorov.“  

Už prvý výjazd do okresných miest priniesol nové poznatky z regiónov, názory ľudí na kvalitu života a návrhy na to, ako môže vyšší územný celok pomôcť pri riešení problémov ľudí. Raši je presvedčený, že vyšší územný celok má dostatok kompetencií na riešenie problémov, ktoré sa dotýkajú všetkých obyvateľov kraja. Získané poznatky sú inšpiráciou pre celý volebný tím, a dobrou správou je, že neprichádzajú len požiadavky, ale aj mnoho návrhov a podnetov na riešenie problémov.

Raši sa bude aj ďalej osobne stretávať s obyvateľmi miesta a obcí tam, kde žijú a pracujú, aby si vytvoril vlastný, komplexný a úplný obraz o očakávaniach a riešeniach, ktoré sa v prípade úspechu v jesenných voľbách bude snažiť pre nich uskutočniť na pozícii predsedu Košického samosprávneho kraja. Tu je náš domov !

Zdroj: doh, Foto: autor