Politika Top Zahraničné

Radikálny postoj starostu Benátok: Zakričte Alláhu Akbar, zastrelíme vás

BENÁTKY – Zakričte „Alláhu Akbar” (Boh je veľký) a zastrelíme vás. Starosta Benátok Luigi Brugnaro, ktorý sa podľa svojich slov nikdy nehral na politicky korektného politika, má celkom vyhranený názor na to, ako sa brániť terorizmu.

Brugnaro tvrdí, že Benátky sú bezpečnejšie ako Barcelona, katalánska metropola, kde teroristi minulý týždeň zabili trinásť ľudí. „Narozdiel od Barcelony, kde nemali zabezpečenú ochranu, my si dávame pozor,” povedal Brugnaro. Podľa portálu The Times sa takto vyjadril na konferenci v talianskom meste Rimini.

Radikálny postoj

Svoju reč ilustroval príkladom. „Ak niekto vbehne na Námestie sv. Marka a zakričí Alláhu Akbar, zastrelíme ho,” vysvetľuje svoj radikálny postoj a dodáva, že minulý rok hovoril, že to povie po štyroch krokoch, teraz už po troch. „Poviem to po benátsky: „Ghe Sparemo”,” dodal.

Ako Brugnaro ďalej tvrdí, títo teroristi hovoria, že chcú ísť a stretnúť Alláha, „tak ich pošleme priamo k nemu bez toho, aby museli vyhodiť most do vzduchu, jednoducho ich zastrelíme,” odkazuje.

Zdroj: ph, Foto: SITA