Politika Zahraničné

Putin poslal Johnsonovi blahoprajný telegram, zaželal mu veľa úspechov

Vladimir Putin - Zdroj: SITA/Alexei Nikolsky, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

MOSKVA – Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin poslal v stredu blahoprajný telegram Borisovi Johnsonovi pri príležitosti jeho vymenovania za predsedu vlády Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska. Uviedla to tlačová služba Kremľa.

“Je v záujme našich krajín a národov rozvíjať vzťahy v rôznych oblastiach,” citovala z Putinovho telegramu agentúra TASS. Šéf Kremľa v ňom Johnsonovi zaželal “veľa úspechov na zodpovednej pozícii šéfa vlády”.

Novozvolený líder britskej Konzervatívnej strany Boris Johnson sa stal v stredu oficiálne premiérom po tom, ako prijal od kráľovnej Alžbety II. poverenie na zostavenie novej vlády. Do kráľovského sídla dorazil krátko po tom, ako prišla podať svoju demisiu odchádzajúca premiérka Theresa Mayová.

Predseda výboru Rady federácie (hornej komory ruského parlamentu) pre zahraničné vzťahy Konstantin Kosačov ešte v utorok konštatoval, že po zvolení Borisa Johnsona za lídra Konzervatívnej strany čakajú britskú politiku “búrky a zemetrasenia” a že vo vzťahoch medzi Moskvou a Londýnom zostane “rovnaká cintorínska skleslosť”, ktorú spôsobil Johnson a jemu podobní. “Je nepravdepodobné, že to bude zábava,” dodal.