Bratislava Regióny

Promenáda pri River Parku dostane novú podobu. Náklady na rekonštrukciu pokryje developer

Zdroj: TASR / Marko Erd

BRATISLAVA – Dunajskú promenádu pri bratislavskom River Parku začnú pondelok 3. júna opravovať. Rekonštrukcia potrvá približne mesiac a nadviaže na etapu obnovy promenády po Most SNP, ktorú urobili minulý rok. Opravu zabezpečí spoločnosť J&T Real Estate (JTRE) v spolupráci s bratislavskou mestskou časťou Staré Mesto, pričom celkové náklady na rekonštrukciu zaplatí JTRE. Informovala o tom hovorkyňa JTRE Katarína Krajňáková.

 

Rekonštruovaný úsek musia dočasne uzavrieť. Chodci a cyklisti môžu využiť obchádzkovú trasu okolo detského ihriska, čo si vyžiada zo strany návštevníkov promenády vyššiu mieru vzájomnej tolerancie. „Rozumieme, že rekonštrukcia dočasne skomplikuje pohyb na promenáde, ale robíme všetko pre to, aby to ľudí zasiahlo čo najmenej. Bratislavčania za svoju trpezlivosť dostanú do užívania krajšie a bezpečnejšie nábrežie,“ dodal výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Opravený úsek sa po skončení prác stane súčasťou Zóny tolerancie, ktorá vznikla na nábreží. Zónu tolerancie označujú priamo na nábreží výrazné značky a plagáty, ktoré vyzývajú cyklistov aj chodcov, aby na seba navzájom brali väčší ohľad. Cieľom je motivovať rôzne skupiny užívateľov promenády k vzájomnej ohľaduplnosti. „Som veľmi rada, že developeri, ako aktéri v území, chápu, čo znamená verejný záujem. Verím, že všetci Bratislavčania ako aj návštevníci ocenia zušľachtenie Dunajskej promenády,“ povedala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Doterajšie projekty spoločnosti JTRE zahŕňajú sprejazdnenie Dúbravskej cesty, na ktorej vznikla aj cyklotrasa s oddeleným peším chodníkom, revitalizácie viacerých podchodov, zastávky Patrónka alebo kruhový objazd pri Slovenskej akadémii vied. Developer stavia taktiež kancelárske, rezidenčné, hotelové, priemyselné, obchodné a polyfunkčné projekty a buduje celé mestské štvrte na území Bratislavy. K najvýznamnejším projektom patria napríklad Panorama Towers, mestská štvrť Zuckermandel pod Bratislavským hradom, rezidenčné projekty Klingerka, Fuxova alebo administratívny komplex Westend.