Domáce Kauzy Top

Prokurátor sa v kauze zmenky odvolal. Pre Kočnera žiada 20 rokov za mrežami a prepadnutie majetku

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Úrad špeciálnej prokuratúry podal v kauze falšovania zmeniek za desiatky miliónov eur odvolanie. Informáciu Denníka N pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. „Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta podal vo veci zmeniek 5. marca odvolanie s cieľom uloženia trestu prepadnutia majetku a 20-ročného nepodmienečného trestu odňatia slobody len u obžalovaného Mariana K.,” povedala.

 

V kauze falšovania miliónových zmeniek senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku 27. februára uznal podnikateľa Mariana Kočnera a exriaditeľa TV Markíza Pavla Ruska za vinných. Zároveň im obom vymeral tresty vo výške 19 rokov väzenia. Kočner má tiež zaplatiť pokutu 10 000 eur. Súd tak uznal argumenty obžaloby, že zmenky v hodnote 69 miliónov eur, ktorých vyplatenia sa v občianskoprávnom konaní na súde domáhal Marian Kočner voči Pavlovi Ruskovi a spoločnosti Markíza Slovakia nepochádzajú z roku 2000, ako tvrdili obžalovaní. Podanie odvolania po vynesení rozsudku avizoval advokát obžalovaných Marek Para.

Súd pôvodne pri Marianovi Kočnerovi prepadnutie majetku nenariadil. Predseda senátu v tejto súvislosti argumentoval tým, že keď nedošlo k vyplateniu sfalšovaných zmeniek, nebola spôsobená škoda.