Domáce Kauzy Top

AKTUÁLNE Prokurátor podal návrh na predĺženie väzby pre Alenu Zsuzsovú a spol.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal návrh na predĺženie väzby pre Alenu Zsuzsovú a ďalšie tri osoby. Zdroj: SITA

BRATISLAVA – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na Alenu Zuzsovú a ďalšie tri osoby v kauze vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej návrh na predĺženie väzby. Návrh bol doručený v utorok na Špecializovaný trestný súd v Pezinku pracovisko Banská Bystrica.

 

Ako Glob.sk informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej úprokuratúry Jana Tökölyová “prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry dnes (19. 3. 2019)  doručil na Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici návrh na predĺženie väzby na 4 obvinených o maximálne povolenú hranicu.”  Tá je sedem mesiacov.

Kočnerovo obvinenie predĺži vyšetrovanie

To, že štvorici obvinených z vraždy – Tomáš Szabó, Miroslav Marček, Zoltán Andruskó a Alena Zsuzsová – navrhol vyšetrovateľ predĺžiť väzbu o sedem mesiacov, čo je maximálna možná lehota, povedal prokurátor ešte minulý týždeň vo štvrtok. Stalo sa tak potom, ako bola v prípade obvinená piata osoba – Marian Kočner.

Kvôli tomu, že po jeho obvinení musia nasledovať výsluchy a bude tiež nutné zopakovať niektoré výpovede, sa celé vyšetrovanie predĺži.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil Kočnera z vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej 8. marca. Likvidáciu mladého novinára si mal objednať kvôli jeho novinárskej práci.“Osobitne zdôrazňujem, že uznesenie o obvinení bolo vznesené na základe objektívnych dôkazov a nie na základe informácií médií či verejného tlaku,” zdôraznil prokurátor. Zvyšných štyroch – Szaboá, Marčeka, Andruskoá a Zsuzsovú – obvinila polícia ešte koncom septembra minulého roka.

Päť obvinených 

Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili v rodinnom dome vo Veľkej Mači 21. februára 2018. Verejnosť sa o tomto ohavnom čine dozvedela 26. februára. Ešte v ten deň vtedajší policajný prezident Tibor Gašpar vyhlásil, že vražda Jána Kuciaka pravdepodobne súvisí s jeho novinárskou prácou.

Momentálne sú v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej obvinení Tomáš Szabó a Miroslav Marček ako vykonávatelia, Zoltán Andruskó ako sprostredkovateľ a Alena Zsuzsová a Marian Kočner ako objednávatelia.

Galéria
Marian Kočner je momentálne v útekovej väzbe v Leopoldove. Zdroj: TASR / Dušan Hein
Alena Zsuzsová. Zdroj: SITA
Alena Zsuzsová. Zdroj: SITA. Zdroj: SITA
Alena Zsuzsová sa sťažovala na policajtov. Zdroj: SITA. Zdroj: SITA
Alena Zsuzsová.Zdroj: SITA
navigate_before
navigate_next