Domáce Kauzy

Prokurátor Dušan Kováčik mal vynášať Bödörovi. Ten to odmieta

Dušan Kováčik blízky vzťah s nitrianskym podnikateľom poprel. Zdroj: TASR / Andrej Galica

BRATISLAVA – Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik mal vynášať informácie z prostredia vyšetrovania nitrianskemu podnikateľovi Norbertovi Bödörovi. Portál Aktuality.sk,  ktorý informáciu priniesol v spolupráci s nadáciou Zastavme korupciu,  sa odvoláva na svedeckú výpoveď exsiskára a bývalého novinára Petra Tótha. 

 

Podľa údajnej výpovede Tótha mali mať Bödör a Kováčik blízky vzťah. “Bödör mi povedal, že riaditeľ Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Dušan Kováčik síce mal na kontrole spis v trestnej veci zmeniek TV Markíza od prokurátora Jána Šantu a rád by prikázal, aby netrval na väzobnom stíhaní Mariana Kočnera, ale nemôže si to dovoliť, pretože Ján Šanta by okamžite zvolal tlačovú besedu a kontaktoval médiá,“  má sa uvádzať v údajnej Tóthovej výpovedi. Bývalý novinár figuruje ako svedok v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej, ako aj v ďalších prípadoch.

Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör. Zdroj: TASR

Kováčik všetko popiera

Portál vo veci oslovil aj zmieneného prokurátora. Kováčik však takéto tvrdenia poprel. “Vždy som postupoval v súlade so zákonom, žiadnej nepovolanej osobe som neposkytol žiadne údaje z trestných vecí,” povedal pre Aktuality.sk. Podľa neho ide o diskreditačnú kampaň, ktorou ho chcú donútiť odísť z funkcie, v ktorej by mal inak zotrvať do roku 2021.