Domáce Regióny

Prípad starostu Malých Levár, ktorý mal ohrozovať pištoľou rapera Moma, sa odročil na november

Ilustračný obrázok, FOTO: archív

BRATISLAVA – Okresný súd Bratislava IV musel na dnes naplánované pojednávanie so starostom záhorskej obce Malé Leváre Adrianom P. odročiť na november. Opakovane sa totiž nedostavila svedkyňa incidentu, pri ktorom sa podľa obžaloby Adrian P. vyhrážal so zbraňou inému mužovi. Keďže prokurátor trvá na výsluchu svedkyne, požiadal súd, aby zabezpečil jej prítomnosť na nasledujúcom pojednávaní.

Podľa prokuratúry bol Adrian P. účastníkom incidentu, pri ktorom sa vo februári tohto roku v bratislavskom nákupnom centre Bory pohádal o parkovacie miesto pre rodiny s deťmi s iným mužom. Tým bol mediálne známy raper Momo. Incident podľa obžaloby vyvrcholil tým, že Adrian P. so slovami “Toto si chcel, toto chceš?” vytiahol na poškodeného legálne držanú pištoľ Glock. Raper následne podľa vlastných slov zo strachu o svoju malú dcéru zavolal políciu.

Súd už skôr trestným rozkazom uložil obžalovanému trest šesť mesiacov podmienečne s odkladom na 12 mesiacov a povinnosť ospravedlniť sa. Verdikt však Adrian P. neprijal a vo veci bolo vytýčené hlavné pojednávanie. Adrian P. je starostom obce Malé Leváre od roku 2012. Pred súdom tvrdí, že zbraň vytiahol z obavy o svoju bezpečnosť, keďže poškodený sa k nemu správal agresívne, pričom on chcel len konflikt ukončiť. Pištoľ podľa neho tiež nebola nabitá.