Domáce Politika Top

Prípad obvinenia Pavla Ruska: Návrh na väzbu už doručili súdu

BRATISLAVA – Na Okresný súd Bratislava II doručili návrh na vzatie do väzby obvineného expolitika a podnikateľa Pavla Ruska.

„Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava II po dôkladnom oboznámení sa so spisovým materiálom a po koordinácii s obhajcom a prokurátorom určí termín výsluchu a rozhodovania o návrhu na vzatie do väzby v rámci zachovania zákonnej lehoty na rozhodovanie,” uviedol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

Zadržaný v pondelok

Polícia podnikateľa zadržala v pondelok v súvislosti s obvinením z objednávky vraždy. V utorok vyšetrovatelia v prípade vypočuli spoluobvinených Mikuláša Č. a Miloša K. V dohľadnom čase sa očakáva aj výsluch Róberta L., ktorý je štvrtým obvineným v prípade.

V súvislosti s vyšetrovaním prípravy vraždy vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vzniesol obvinenie voči štyrom osobám, pričom Pavla Ruska policajti zadržali. Zvyšní traja obvinení v tomto prípade sú buď vo výkone trestu, alebo väzby, pričom sú spájaní s pôsobením v zločineckých skupinách.

Bývalý šéf TV Markíza Pavol Rusko je podozrivý z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Prípad rieši Národná kriminálna agentúra. Rusko vinu odmieta a proti obvineniu podal sťažnosť.

Foto: SITA / Ľudovít Vaniher