Bratislava Regióny

Prioritou novej starostky Starého Mesta je riešenie územných projektov a efektívna komunikácia

Zdroj: archív

BRATISLAVA – Prioritou je riešenie územných projektov a efektívna komunikácia, povedala to dnes na tlačovej besede ku 100 dňom vo funkcii starostka bratislavského Starého Mesta Zuzana Aufrichtová. Ako dodala, od jej nástupu sa podarilo presadiť mnohé zmeny.

 

Staré Mesto podpísalo s magistrátom Memorandum o spolupráci s mestom. Dohoda sa týka najmä sezónnej údržby ciest a komunikácie mestskej časti s mestskou políciou. Spoločne vybudujú priestor na Obchodnej ulici pre mestskú políciu. Spoluprácu uzavreli aj s Bratislavským samosprávnym krajom v oblasti školstva a najmä v budovaní dotačnej schémy v oblasti školstva pre Staré Mesto podobnej tej krajskej. Staré Mesto sa zapojilo aj do rôznych projektov so zámerom zlepšiť efektivitu úradu. V decembri vybudovali oddelenie stratégií a projektov zamerané na získavanie peňazí z externých zdrojov. Odvtedy oddelenie podalo štyri žiadosti o dotácie za 400 000 eur. Jedna zo žiadostí je spojená s medzinárodným projektom na rozvoj turizmu.

Starostka vyzdvihuje občiansku iniciatívu pri oprave Blumentálskej ulice, po ktorej povedie aj cyklotrasa. Návrh projektu schválili poslanci miestneho zastupiteľstva v Starom Meste tento týždeň v utorok. Dnes podali žiadosť na prefinancovanie prvej etapy opráv tejto ulice cez Integrovaný regionálny operačný program vo výške 95 %. Staré Mesto pripravuje aj nový územný plán Mudroňovej ulice. Dobrovoľný hasičský zbor bude mať nové hasičské auto, miestne zastupiteľstvo schválilo jeho zakúpenie za 8 000 eur.

V minuloročných komunálnych voľbách Zuzana Aufrichtová zvíťazila so 6 104 hlasmi z celkového počtu 16 680. Starostkou je od 4. decembra minulého roka. Pred zvolením bola poslankyňou zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja.