Spoločnosť Zahraničné

Princ Philip poďakoval kľúčovým pracovníkom v ojedinelom prejave

Princ Philip poďakoval kľúčovým pracovníkom v ojedinelom prejave. Zdroj: TASR / AP

LONDÝN – Manžel britskej kráľovnej Alžbety II. princ Philip poďakoval kľúčovým pracovníkom, ktorí pomáhajú zabezpečovať chod spoločnosti aj počas epidémie nového koronavírusu. V ojedinelom vyhlásení vojvoda z Edinburghu vyzdvihol prácu lekárov, vedcov, potravinárov, poštárov, ako aj pracovníkov technických služieb. Informovala o tom spravodajská stanica SkyNews.

 

“S blížiacim sa Svetovým imunizačným týždňom, rád by som ocenil zásadnú prácu mnohých ľudí, ktorí pracujú na riešení pandémie. Sú to všetci v lekárskych a vedeckých povolaniach, na univerzitách a vo výskumných inštitúciách. Všetci sa spojili, aby nás ochránili pred ochorením COVID-19,” povedal princ Philip.

Británia je jednou z najviac zasiahnutých krajín na svete. Dosiaľ potvrdila 120.67 prípadov nákazy koronavírusom a 16.060 úmrtí. V nedeľu počet úmrtí v britských nemocniciach klesol na 596, čo je najmenej od začiatku apríla.

Od nástupu Alžbety II. na trón v roku 1952 plnil princ Philip dôležitú úlohu v mnohých aspektoch spoločenského života a zastával mnohé čestné funkcie. Kráľovnú sprevádzal na oficiálnych cestách po celom svete. S kráľovnou majú štyri deti – Charlesa, Anne, Andrewa a Edwarda -, osem vnúčat a šesť pravnúčat. V roku 2017 sa Philip stiahol z verejného života.