Spoločnosť Zahraničné

Princ Louis oslávil druhé narodeniny maľovaním dúhových obrázkov

Na snímke, ktorú zverejnil Kensingtonský palác, pózuje britský princ Louis pri príležitosti svojich štvrtkových druhých narodenín 22. apríla 2020. Fotografie tretieho potomka vojvodov z Cambridge zhotovila samotná matka Kate. Zdroj: TASR / AP

LONDÝN – Britský princ William a jeho manželka Catherine zverejnili nové fotografie svojho mladšieho syna, princa Louisa, pri príležitosti jeho druhých narodenín, ktoré oslavuje vo štvrtok. Informovala o tom tlačová agentúra Reuters.

 

Na piatich záberoch je Louis, ako maľuje farebné obrázky dúhy, ktorá sa stala pre Britániu v časoch koronavírusovej krízy symbolom nádeje. Louis, tretie dieťa vojvodu a vojvodkyne z Cambridgea, má dlane pokryté farbou, vytvárajúc dúhový výkres, aký v uplynulom čase deti v celej krajine maľujú a umiestňujú do okien svojich domov.

Všetky zábery mladého princa nasnímala jeho matka Catherine v ich rodinnom sídle na východe Anglicka, kde kráľovská rodina trávi čas počas karantény, uviedol vo vyhlásení Kensingtonský palác.

Louis, piaty v nástupníckej línii na britský trón, má šesťročného brata Georgea a štvorročnú sestru Charlotte. Rodina v marci zverejnila video, na ktorom deti vyjadrujú vďaku britským zdravotníckym pracovníkom. Vojvoda a vojvodkyňa svoje deti vyučujú počas tzv. lockdownu doma, prezradila pre stanicu BBC tento týždeň Catherine.

Pred dvoma dňami oslávila svoje 94. narodeniny Louisova prastará matka, britská kráľovná Alžbeta II.

Catherine, vášnivá fotografka a patrónka Kráľovskej fotografickej spoločnosti (RPS), pravidelne zverejňuje oficiálne zábery svojich potomkov pri príležitosti ich narodenín.

Princ Louis Arthur Charles z Cambridgea sa narodil 23. apríla 2018 v londýnskej nemocnici. Pokrstil ho až o 11 týždňov neskôr cantenburský arcibiskup Justin Welby v kráľovskej kaplnke Paláca sv. Jakuba.