Domov » Kategórie » Zahraničné » Politika » Prijala cenu a už to išlo: Hviezda Hollywoodu sa pustila do Trumpa!

Prijala cenu a už to išlo: Hviezda Hollywoodu sa pustila do Trumpa!

LOS ANGELES – Herečka Meryl Streepová v noci z nedele na pondelok žala úspech na odovzdávaní Zlatých glóbusov, kde získala cenu za celoživotné dielo. Priestor pri preberaní ocenenia ale využila svojsky – poriadne naložila Donaldovi Trumpovi, hoci jeho meno priamo nepadlo ani raz.

Streepová nezabudla na incident z novembra 2015, keď sa Trump posmieval z telesne postihnutého reportéra denníka New York Times Sergea F. Kovaleskeho, ktorého vlani na predvolebnom mítingu v Južnej Karolíne. Ako povedala, tento „inštinkt na ponižovanie“ vraj dáva ostatným ľuďom akési povolenie robiť to isté.

Násilie podnecuje násilie

„Neúcta pozýva neúctu. Násilie podnecuje násilie. A keď mocní využívajú svoju pozíciu na to, aby šikanovali ostatných, prehrávame všetci,“ povedala Streepová.

Oscarová herečka taktiež uviedla, že ona a jej kolegovia patria momentálne medzi „najhanobenejších“ v Amerike.  „Hollywood je plný cudzincov a outsiderov, takže ak ich vykopnete preč, nebudete môcť pozerať nič iné než americký futbal a zmiešané bojové umenia, čo nie je žiadne umenie,“ tvrdí.

The Raw Story – Meryl Streep just took down Donald Trump… | Facebook

Trump: Nič také som neurobil

V reakcii na herečkine slová Trump v krátkom telefonickom rozhovore pre New York Times uviedol, že Streepovej kritiku očakával a herečku označil za „milovníčku“ svojej súperky, bývalej demokratickej kandidátky na prezidenta Hillary Clintonovej.

„Ľudia stále opakujú, že som mal v úmysle uťahovať si z telesného postihnutia toho reportéra, akoby Meryl Streepová a ďalší vedeli čítať moje myšlienky. Nič také som neurobil,“ povedal Trump, ktorý popiera, že si z Kovaleskeho vlani na predvolebnom mítingu v Južnej Karolíne uťahoval a imitoval jeho držanie tela.

Zdroj: ph, SITA, Foto: SITA, Video: FB / The Raw Story

Autor: Redakcia
Tagy