Prievidza Regióny Trenčín

Prievidzská samospráva pripravuje na apríl jarné upratovanie mesta

Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj

PRIEVIDZA – Samospráva Prievidze pripravuje jarné upratovanie mesta. Uskutočniť by sa malo 4. apríla a zapojiť sa doň môžu i obyvatelia. Informoval o tom vo štvrtok hovorca mesta Michal Ďureje.

 

“V rámci jarného upratovania nebude zabezpečovaný zber odpadov prostredníctvom veľkoobjemových kontajnerov (VOK). Zber objemného odpadu do VOK realizujeme totiž samostatne vo zverejnených termínoch podľa príslušných volebných obvodov,” uviedol Ďureje. Na jarnom upratovaní mesta sa podľa neho môžu zúčastniť i obyvatelia, odpad z čistenia verejných priestranstiev bude odvážať spoločnosť Technické služby mesta Prievidza.

“Pripravené kopy biologicky rozložiteľného odpadu z trávnatých plôch alebo odpadu z čistenia chodníkov je potrebné oznámiť na zelenú linku. Upozorňujeme, že táto služba sa týka len odpadu zhromaždeného v deň konania sa podujatia,” doplnil. Samospráva zároveň upozorňuje obyvateľov aj na to, aby nezmiešavali zelený odpad z vyhrabávania a odpad zo zametania priestranstiev so zmesovým komunálnym odpadom.