Domáce Politika

Pri úkonoch po vražde Kuciaka boli chyby, pripustil generálny prokurátor

Jaromír Čižnár - Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA – Pri prvotných úkonoch vykonávaných orgánmi činnými v trestnom konaní boli aj pochybenia. Na brífingu to dnes uviedol generálny prokurátor Jaromír Čižnár s tým, že to “trošku sťažilo rozbeh” vyšetrovania.

“Keby som povedal, čo si myslím, bola by hystéria,” vyhlásil. Pochybenia podľa generálneho prokurátora je možné odstrániť, vyžaduje to ale čas navyše. “Mohli sme byť ďalej,” uviedol.

Podľa Čižnára však z minulotýždňovej návštevy dozorujúceho prokurátora prípadu v Európskom parlamente vyplynulo, že europoslanci veria, že sa prípad dotiahne do konca a odpovede prokurátora ich uspokojili. To, že vyšetrovanie je nezávislé a bez prieťahov podľa Čižnára potvrdili aj zástupcovia Europolu a FBI. Ako dodal, dozorujúci prokurátor má voľne ruky informovať o aktuálnej situácii.

Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú zavraždili na konci februára v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači. Podľa vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara vraždy pravdepodobne súvisia s prácou novinára. V moderných dejinách Slovenska je to prvá vražda novinára. Pochybenia na začiatku vyšetrovania podľa medializovaných informácií súviseli napríklad s obhliadkou tiel zavraždených, ktorú nevykonal dostatočne kvalifikovaný lekár.