Banská Bystrica Regióny

Pri nehode pod Donovalmi sa zranilo 5 ľudí. Jeden z nich zahynul

Ilustračné foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BANSKÁ BYSTRICA – Päť zranených osôb, prevezených do nemocnice, z ktorých jedna zraneniam podľahla – to je výsledok dopravnej nehody, ktorá sa stala v stredu v Banskej Bystrici, v  časti Uľanka. Informovala o tom banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti. Za dva dni je to už druhá smrteľná nehoda v Banskobystrickom okrese.

 

“Vodič, 60-ročný, na vozidle VW Tiguan z Prešova viedol vozidlo v smere z Donovál na Banskú Bystricu a z doposiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru. V tom čase išlo vozidlo Hyundai v smere od Banskej Bystrice a 55-ročný vodič sa snažil protiidúcemu autu vyhnúť, čo sa mu už nepodarilo. Došlo k čelnej zrážke,” opísala okolnosti nehody polícia.

“Zranili sa obaja vodiči a ich spolujazdci. Vodič vozidla VW Tiguan v nemocnici zraneniam podľahol. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania,” dodali policajti.

Podľa hasičov, ktorí na štátnej ceste zasahovali, jednu osobu vyslobodili pomocou hydraulického náradia. Zasahovalo päť príslušníkov na dvoch kusoch techniky.