Spoločnosť Zahraničné

Pri Islamabade počas nácviku akrobatických manévrov sa zrútila stíhačka. Pilot neprežil

ilustračná foto Zdroj: TASR / AP

ISLAMABAD – Pri pakistanskom hlavnom meste Islamabad sa pri nácviku akrobatických manévrov zrútila stíhačka. Pilot stroja F-16 haváriu neprežil, uviedli pakistanské vzdušné sily. Lietadlo spadlo do zalesnenej oblasti pri metropole. Na zemi si incident nevyžiadal žiadne ďalšie obete ani nespôsobil škodu na majetku, uviedli vzdušné sily v stanovisku.

 

Zábery zo sociálnych sietí a miestnej televízie ukazujú ako z lesa vychádza kúdol čierneho dymu. Na jednom videu vidno ako lietadlo stúpa po prudkom poklese a stráca sa za kopcom, následne je počuť zaburácanie motorov a náraz, po ktorom nasledovala ohnivá guľa.

Pakistanské úrady zriedka zverejňujú detaily o nehodách počas vojenských cvičení, ktoré sú relatívne bežné. V januári sa v provincii Pandžáb zrútila cvičná stíhačka FT-7 s dvomi pilotmi, ktorí pri havárii zomreli.

Nehoda sa stala pár týždňov pred oslavami Dňa Pakistanu, ktorý pripadá na 23. marca. Vlani počas osláv ozbrojené zložky prezentovali strely krátkeho a dlhého doletu, tanky, stíhačky, drony a ďalšiu výzbroj.