Domáce

Pri Blatnej na Ostrove mala uniknúť nebezpečná látka, to sa nepotvrdilo

Záchranné zložky na mieste činu - Zdroj: TASR - Milan Drozd

BRATISLAVA – Záchranári momentálne zasahujú pri obci Blatná na Ostrove, odkiaľ dostali informáciu o úniku nebezpečnej látky. Informovala o tom hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

Hasiči nenamerali pri Blatnej na Ostrove žiadne nebezpečné látky a u robotníkov sa nepotvrdili nahlásené zdravotné ťažkosti. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Zuzana Farkasová.“Na mieste sú hasiči z Trnavy, Šamorína a Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Bratislavy, ktorí budú vykonávať dekontamináciu. Z Galanty bol k udalosti vyslaný evakuačný autobus HaZZ,” priblížila Farkasová.

Na mieste je aj minister dopravy

Na mieste je aj minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd). Potvrdil, že pri udalosti zasahujú chemici. “Čakajú na jednotku z Nitry. Tí majú prístroje, aby to vedeli identifikovať,” informoval. Výsledky by podľa jeho slov mohli byť k dispozícii o hodinu až hodinu a pol, viac informácií nemá.

Koncesionár a zhotoviteľ projektu D4R7 Construction tvrdí, že v rámci stavebných prác sa v danej oblasti nevykonávali žiadne úkony ktoré by mohli ohroziť zdravie a bezpečnosť zamestnancov pri práci. “Na mostnom objekte neďaleko Blatnej na Ostrove sa realizovali len dokončovacie práce, keďže stavebný objekt je tesne pred uvedením do prevádzky. Navyše v dopoludňajších hodinách pracovníci BOZP v danom mieste vykonali kontrolu pracoviska, ktorá nepreukázala žiadne nedostatky,” uviedla spoločnosť.

Odvezú 12 ľudí do nemocnice

Z miesta úniku nebezpečnej látky medzi Blatnou na Ostrove a Lehnicami odvezú do nemocnice 12 ľudí. Informovala o tom hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová. “V tejto chvíli sa určuje postup, do ktorých nemocníc a za akých podmienok budú pacienti transportovaní. Ide spolu o 12 osôb, ktoré sa nachádzali v priestore, kde došlo k úniku látky. Vyšetrenia podstúpi aj posádka zdravotníckych záchranárov, ktorá prišla na miesto udalosti. Všetci sú pri vedomí a nikto nie je v ohrození života,” priblížila Krčová.