Domov » Kategórie » Zahraničné » Politika » Prezidentské voľby v Slovinsku budú v októbri

Prezidentské voľby v Slovinsku budú v októbri

ĽUBĽANA – Prezidentské voľby v Slovinsku sa uskutočnia 22. októbra, oznámil v piatok predseda slovinského parlamentu Milan Brglez. Podľa aktuálnych prieskumov verejnej mienky má veľké šance na zvovuzvolenie súčasný prezident Borut Pahor, ktorý už ohlásil, že sa o funkciu bude opäť uchádzať. Bývalý mužský model a dlhoročný predseda slovinských Sociálnych demokratov, ktorý bol v rokoch 2008 až 2012 aj slovinským premiérom, má podľa nedávneho prieskumu denníka Delo medzi voličmi až 44-percentnú podporu. Najnádejnejší z ďalších kandidátov majú aktuálne podporu len okolo desiatich percent voličov.

O funkciu prezidenta sa budú uchádzať okrem iných aj súčasný slovinský veľvyslanec v Macedónsku Milan Jazbec či primátor mesta Kamnik Marjan Šarec, ktorý bol pred vstupom do politiky známym komikom. Práve on má podľa pozorovateľov najväčšie šance prípadne ohroziť Pahora.

SITA

SITA

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.
SITA
Autor: SITA
Tagy