Domáce Prezidentské voľby Spoločnosť

Prezidentské voľby sa blížia. Policajti počas nich zvýšia počet hliadok

Zdroj: TASR / KR PZ v Banskej Bystrici

BRATISLAVA – Polícia prijala opatrenia na zabezpečenie nerušenej prípravy a priebehu volieb prezidenta Slovenskej republiky. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová, opatrenia budú zamerané najmä na ochranu verejného poriadku, života, zdravia, bezpečnosti osôb a majetku.

“Zvýšený počet policajných hliadok bude venovať pozornosť volebným miestnostiam, sídlam okresných a okrskových volebných komisií i sídlu Štátnej volebnej komisie. Taktiež miestam, kde môže prísť k porušeniu zákona. Samozrejme, úzko spolupracujeme aj s predstaviteľmi obecných úradov, volebných komisií a Štátnou volebnou komisiou,” povedala Baloghová. Polícia v tejto súvislosti vyzýva občanov, aby akékoľvek poznatky, ktoré môžu smerovať k prípadom možného narušenia prípravy a priebehu volieb, bezodkladne oznámili na najbližší útvar Policajného zboru alebo na bezplatné telefónne číslo 158.

V sobotu 16. marca sa uskutoční prvé kolo prezidentských volieb. Voliči nájdu na hlasovacom lístku 15 kandidátov, ale budú si môcť vybrať len z trinástich, keďže z predvolebného boja odstúpili Róbert Mistrík a József Menyhárt. V miestnostiach, kde sa hlasuje, to voličom oznámia. V prezidentských voľbách voliči vyznačujú jedného kandidáta, ak označia viacerých, hlasovací lístok sa stáva neplatný.