Domáce Koronavírus Politika

Prezidentku Zuzanu Čaputovú opäť testovali na COVID-19. Výsledky sú už známe

Zuzana Čaputová - Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Prezidentku SR Zuzanu Čaputovú v sobotu opäť testovali na prítomnosť nového koronavírusu. Výsledky boli negatívne. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

“Ochorenie sa pri opakovanom teste nepotvrdilo ani u zamestnanca Kancelárie prezidenta SR, ktorý bol predtým v kontakte s infikovanou osobou,” doplnil. Prezidentka poznamenala, že všetky opatrenia aj domáca karanténa boli v jej prípade len preventívneho charakteru. “Je dôležité povedať, že nemusím byť v dvojtýždňovej karanténe, pretože som nedošla do kontaktu s nakazenou osobou. Som zdravá aj som zdravá bola. Môžem sa vrátiť do práce,” povedala Čaputová.

Na margo domácej karantény poznamenala, že počas nej pracovala z domu. “V jarných mesiacoch som chodila do paláca (prezidentského, pozn.) pracovať, teraz som prvýkrát pracovala tak súvisle z domu,” uviedla s tým, že to bola pre ňu nová skúsenosť. Podotkla, že vecí, ktoré riešila, bolo veľa, pretože bolo napríklad potrebné reagovať na aktuálne udalosti. Prezidentka by tak mala pokračovať vo svojom programe.