Domáce Politika

Prezidentka Čaputová volala s rakúskym prezidentom Van der Bellenom, hovorili aj o koronavíruse

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v piatok (27. 3.) telefonicky spojila s rakúskym prezidentom Alexandrom Van der Bellenom. Spoločne hovorili o tom, ako Slovensko a Rakúsko zvládajú boj proti novému koronavírusu, a tiež o tom, ako sa Slovensku darí po nástupe novej vlády.

“Pracuje zo svojho domova a som rada, že on aj jeho rodina sú zdravotne v poriadku,” napísala Čaputová na sociálnej sieti. Rakúsky prezident podľa jej slov vyjadril ochotu na bližšiu spoluprácu v boji proti novému koronavírusu i ochotu zistiť možnosti pomoci Slovensku.

“Prezident ocenil aj prácu našich občanov v Rakúsku a zvlášť tých, ktorí sa starajú o starších a chorých. Veľmi mu záleží, aby sme v tejto pomoci pokračovali aj naďalej,” uviedla prezidentka. Rozhovor s Van der Bellenom podľa nej len potvrdil priateľské a úprimné vzťahy, ktoré majú od začiatku prezidentkinho mandátu.

“Už dlhšie sme sa dohadovali, že na jar si dáme spoločnú kávu niekde v blízkom pohraničí, a mrzí nás, že naše stretnutie musíme načas odložiť,” podotkla Čaputová.