Domáce Politika

Prezident sa stretne s premiérom. Budú hovoriť o prípade únosu Vietnamca

BRATISLAVA: Prezident SR Andrej Kiska sa v pondelok (6.8.) stretne s predsedom vlády SR Petrom Pellegrinim (Smer-SD). Hovoriť s ním chce o vyšetrovaní prípadu únosu vietnamského podnikateľa, do ktorého mali byť podľa medializovaných informácií zapletené aj slovenské orgány.
 “Ľudia majú nárok dozvedieť sa pravdu od slovenských vyšetrovateľov. Ak tomu niekto bráni, je potrebné prijať personálne opatrenia a odstrániť všetky prekážky poctivému vyšetrovaniu podozrení z účasti na medzinárodnom únose,” uviedol Kiska.
Premiér v piatok požiadal ministerku vnútra Denisu Sakovú (Smer-SD), policajného prezidenta Milana Lučanského a zástupcu Generálnej prokuratúry (GP) SR, aby so svojimi nemeckými partnermi osobne prekonzultovali podozrenia v prípade únosu.
Ministerka vnútra bude o prípade hovoriť aj na mimoriadnom rokovaní Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, ktorý na štvrtok 9. augusta zvolal jeho predseda Anton Hrnko (SNS). Opis únosu podnikateľa z Bratislavy za pomoci slovenskej polície a použitia vládneho špeciálu vo štvrtok (2.8.) zverejnil Denník N. Rezort vnútra ho označil za úplný nezmysel s tým, že obsahuje samé výmysly a klamstvá a ide o čisté sci-fi jeho autora. Ministerstvo tvrdí, že slovenské orgány sa úmyselne žiadnym spôsobom nepodieľali na únose vietnamského občana do zahraničia. GP SR oznámila, že v piatok sa uskutoční výsluch s redaktorkou Denníka N, ktorá má doplniť podrobnosti k zverejneným informáciám.