Bratislava Domáce Politika Top

Prestrelka medzi KDH a OĽaNO: Slová o klamstvách a závadzaní

Alojz Hlina a Igor Matovič - Zdroj: SITA/Branislav Bibel, Diana Černáková

BRATISLAVA – S blížiacimi sa komunálnymi voľbami sa boj priostruje. Rokovania o kandidátoch na bratislavského primátora a župana vyvolávajú u niektorých politikov tak silné emócie, že si ich pomerne drsným  jazykom ventilujú na sociálnych sieťach. Najvýraznejšie sa prejavuje KDH a jeho predseda Alojz Hlina. Na adresu OĽaNO píše, že klamú.

V uvedenom, ale aj iných statusoch Hlina na potenciálnych partnerov útočí, pričom zverejňuje veci, ktoré obvykle politické strany vyťahovať nezvyknú. Verejne obviňovať potenciálneho politického partnera z klamstva nie je bežné, ani zverejňovanie zákulisných informácií.

Požiadali sme preto Alojza Hlinu, aby udalosti komentoval pre glob.sk. Predseda KDH nám vyhovel a komentár pripájame na titulke.

Hnutie OĽaNo, prostredníctvom poslankyne Veroniky Remišovej pre TASR uviedlo, že  že Obyčajní by privítali koalíciu v Bratislave aj spoločne s KDH: „Naším cieľom je sily spájať, nie trieštiť. Je však nelogické, že v rámci jednej koalície bude jeden partner podporovať iného kandidáta na primátora a budú na seba vzájomne útočiť tak, ako to v súčasnosti už KDH urobilo proti Jánovi Mrvovi. … Naša ponuka pre KDH stále platí, boli by sme radi, keby sa k nám pridali a podporili Jána Mrvu. Lepšiu Bratislavu máme na dosah,” dodala Remišová.”