Prešov Regióny

Prešov začal s obnovou dopravného značenia na cyklistických chodníkoch

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

PREŠOV – Na cyklistických chodníkoch v Prešove mesto začalo s obnovou vodorovného dopravného značenia. Ako TASR informovala tlačová referentka prešovského mestského úradu Lenka Šitárová, bude obnovená stredová deliaca čiara, priechody pre chodcov na cyklistických chodníkoch a priechody pre cyklistov na miestnych komunikáciách.

 “Obnovené bude vodorovné dopravné značenie na cyklistickom chodníku pozdĺž rieky Torysa, ktorý začína na hranici katastrálneho územia s Veľkým Šarišom a pokračuje okolo Sídliska III a Sídliska II po Tatran Handball Arénu. Ďalej na cyklistickom chodníku pozdĺž ulice Arm. gen. Svobodu na Sídlisku Sekčov a pozdĺž Švábskej ulice na Sídlisku Šváby, a tiež cyklistické chodníky na uliciach Rusínska, L. Novomeského a Royova,” spresnila Šitárová.

Ako ďalej uviedla, mesto sa ospravedlňuje cyklistom za dočasné zníženie komfortu. “Prosíme cyklistov o zhovievavosť počas vykonávania prác a rešpektovanie dočasného dopravného značenia osadeného po vykonaní nástreku,” dodala Šitárová.