Prešov Regióny Top

Východ ovládnu športovci: Prešov sa stane Mekkou cyklistiky

PREŠOV – Tretí ročník medzinárodného cyklomaratónu Tour de Prešov premení metropolu Šariša na stredisko cyklistiky na Slovensku. Prešovská Tour symbolicky odštartuje svoj program na historicky jedinom velodróme na Slovensku 8. júla 2017 o 16:00 hodine.

Súťažiaci si tak budú môcť naplno vychutnať pocit priestoru, v ktorom po prvýkrát zvíťazil náš majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan. Nasledujúci deň, nedeľu 9. júla 2017, cyklisti zaplavia Hlavnú ulicu, z ktorej sa vydajú na 112-kilometrovú trať naprieč Prešovským krajom.

Štart pretekov Tour de Prešov (2016)

EKO jazda

Prvý deň podujatia sa svojou náplňou bude venovať oslave cyklistiky priamo v domovskom stánku cyklistiky na Slovensku. Posledný existujúci velodróm, ktorý prešiel značnou rekonštrukciou, bude hostiť pretekárov na bicykloch s fixným prevodom. Registrácia a prezentácia pretekárov začína od 16:00, počas ktorej bude prebiehať EKO jazda naprieč mestom Prešov. EKO jazda má za účel upozorniť vodičov na prítomnosť cyklistov na cestách. Cyklisti sú rovnako účastníkmi cestnej premávky ako vodiči áut či iných dopravných prostriedkov.

Hlavný pelotón pretekov prechádza ulicami Prešova (2016)

Hlavný pretek bude v nedeľu

V nedeľu, 9. júla 2017 cyklisti premenia Hlavnú ulicu metropoly Šariša na centrum cyklistiky na Slovensku. Pelotón slávnostne vyštartuje o 10:30 hod. na spanilú jazdu mestom, po ktorej bude nasledovať ostrý štart. Trať dlhá 112 kilometrov preverí pretekárov na rýchlostnej prémii v Hanušovciach nad Topľou a horskej prémii v obci Hertník. Pitný režim zabezpečia minerálne vody MAGNESIA na dvoch občerstvovacích stanoviskách. Medzinárodný cyklomaratón každoročne láka svojou úrovňou viac a viac cyklistov z okolitých krajín Maďarska, Poľska, Česka, Ukrajiny či dokonca zo Spojeného kráľovstva. Novinkou tohto ročníka je zvýhodnená registrácia do 30. júna 2017 v hodnote 10 €. Registrácia je stále otvorená. Zaregistrovať sa môžete na stránke www.tourdepresov.sk.

V rámci zvýhodnenej registrácie si tak pretekári zabezpečia hlavne rýchlu a bezproblémovú prezentáciu v deň pretekov a viac času na vychutnanie si kvalitnej kávy od partnera EMMA CAFFEE. Podľa zvyklosti si organizátor pre pretekárov pripravil bohatú prezentačnú tašku s originálnym tričkom #TdP2017 od hlavného partnera ATAK Sportswear. O bezpečnosť sa postarajú sprievodné vozidlá značky Hyundai od Motor-Car Prešov, ktorý venoval aj finančnú odmenu pre prvých pretekárov na prémiách a celkového víťaza.

Bohatý program, bohatá tombola

Pre divákov si organizátor pripravil bohatý sprievodný program. Šprint na jeden kilometer priamo v centre mesta, EXPO prezentácia svetových značiek. Množstvo súťaží o zaujímavé ceny a bohatá tombola. Ceny do tomboly venovali hlavný partneri podujatia MAXBIKE výrobca bicyklov, vysoko kvalitné autonosiče SARIS a množstvo iných atraktívnych cien od EXPO vystavovateľov.

CYKLO EXPO počas nedele, 9. júla 2017 prinesie do Prešova top svetové značky ako SHIMANO od PAUL LANGE OSLANY, či precíznu taliansku prácu značky KUOTA, českú značku MAXBIKE. Vystavovať bude aj STARBIKE, prešovský predajca bicyklov Pinarello, GT, Scott, Cannondale.

Ukazuje sa, že tento ročník bude naozaj výnimočný.

Zdroj: po, Foto: autor