Prešov Regióny

Prešov Night Run organizátori pre koronavírus zrušili, bežcom pošlú medaily

Zdroj: presovhalfmarathon.com

PREŠOV – V súvislosti s výskytom nového koronavírusu sa organizátori bežeckého podujatia Prešov Night Run, ktoré sa malo uskutočniť 27. marca, rozhodli ho zrušiť. Zaregistrovaným účastníkom však pošlú medaily. Ako TASR informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová, urobili tak na základe nariadenia Ústredného krízového štábu SR.

“Vývoj situácie sme postupne vyhodnocovali a hneď po uverejnení odporúčaní týkajúcich sa neorganizovať, respektíve zrušiť spoločenské a športové podujatia sme temer okamžite pozastavili registráciu,” uviedla mediálna manažérka podujatia Lucia Andrejová. Podujatie sa podľa jej slov tentoraz výnimočne a jednorazovo pre tento prípad preklasifikuje na nepretekový beh.

“Podujatie sa uskutoční v danom termíne formou individuálnych behov – každý sám, každý vo svojej lokalite, bez merania výsledkov. Každý registrovaný účastník dostane poštou účastnícku medailu a je automaticky a zadarmo priradený na štartovaciu listinu podujatia Prešov Night Run 2021, ktoré sa uskutoční 26. marca 2021,” povedala Andrejová. “Situácia nás veľmi mrzí, ale v takýchto chvíľach je potrebné sa zomknúť a v prvom rade sa zachovať zodpovedne,” dodala Andrejová.