Domáce Politika

Premiér vydal pokyn ministerstvám obmedziť zahraničné cesty na minimum

Premiér vydal pokyn ministerstvám obmedziť zahraničné cesty na minimum. Zdroj: TASR / Monika Himpánová

BRATISLAVA – Predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) vydal vo štvrtok pokyn ministerstvám, aby v súvislosti s koronavírusom obmedzili zahraničné pracovné cesty zamestnancov na nevyhnutné minimum. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády (ÚV) SR.

 

Aktuálna situácia okolo koronavírusu bola témou štvrtkového rokovania vlády. “Členovia vlády sa oboznamujú nielen od predsedu vlády, ale aj od svojich zahraničných partnerov s najčerstvejšími informáciami, ktoré sú k dispozícii tak, aby ich mohli ďalej komunikovať,” uvádza ÚV SR.

Premiér v tejto súvislosti predpokladá, že rúška pre lekárov by mali byť na sklade cez víkend. Vláda požiadala štátne hmotné rezervy, aby použili mimoriadne ustanovenie zákona o verejnom obstarávaní. Dodal, že podľa jeho informácií sa vo štvrtok rokuje a robí prieskum trhu s vybranými firmami, ktoré by vedeli dodať ochranné rúška. Štát sa ich pokúsi nakúpiť za čo najlepšiu sumu. “Nerobme paniku, že musí päť miliónov ľudí behať s rúškami po krajine,” podotkol Pellegrini.

Premiér má aj dohodu s maďarským premiérom Viktorom Orbánom. Ak by bolo treba rúška okamžite poskytnúť, tak Maďarsko ich Slovensku dodá.