Domáce Politika

Predsedom hnutia Socialisti.sk sa stal Eduard Chmelár

Zakladateľ politického hnutia SOCIALISTI.SK Eduard Chmelár - Zdroj: SITA/Jakub Julény

BANSKÁ BYSTRICA – Predsedom politického hnutia Socialisti.sk sa počas sobotného ustanovujúceho snemu v Banskej Bystrici stal Eduard Chmelár. Podľa novozvoleného predsedu je hlavným cieľom socialistov “poraziť kapitalizmus a priniesť jeho demokratickejšiu alternatívu”. Informoval o tom hovorca hnutia Matej Pintér.

Za podpredsedov boli zvolení Martin Sarvaš, Artur Bekmatov, Beáta Janočková, Daniel Patkoš a Alica Mihale Razgyelová. Na sneme bol predstavený aj návrh programu pod heslom “Slovensko pre všetkých, nie pre vyvolených”, ktorý obsahuje šesť pilierov. Ide o vrátenie rozkradnutého majetku štátu, zabezpečenie dôstojného života pre pracujúcich ľudí, najmä pre chudobných, hendikepovaných a ohrozených. Socialisti sa chcú venovať aj prehĺbeniu demokracie a ľudských práv na všetkých úrovniach a vo všetkých oblastiach, ale aj investícii do ochrany obyvateľstva pred následkami klimatickej zmeny, podpore rozmachu kultúry a inovácií a odporu proti vojnám a štrukturálnemu násiliu.

Zakladate¾ politického hnutia SOCIALISTI.SK Eduard Chmelár poèas ustanovujúceho snemu hnutia SOCIALISTI.SK v Národnom dome v Banskej Bystrici. Banská Bystrica, 19. október 2019. Foto: SITA/Jakub Julény