Prešov Regióny

Pred prešovskou nemocnicou zriadili odberné miesto pre testy na ochorenie COVID-19

Zdroj: FB / Nemocnice Svet zdravia

PREŠOV – Mobilné odberné miesto, kde sa odoberajú vzorky pacientom podozrivým na ochorenie COVID-19, zriadila spoločnosť synlab slovakia v spolupráci s Fakultnou nemocnicou s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove. Je situované pred prešovským amfiteátrom, neďaleko hlavného vstupu do areálu nemocnice. TASR o tom informovala jej hovorkyňa Renáta Cenková.

 

“Mobilné odberné miesto je označené nápisom Covid-19 a je pacientom k dispozícii v čase od 8.00 do 13.00 h. Odbery zabezpečuje kvalifikovaný a preškolený personál, vybavený osobnými ochrannými prostriedkami. Vzorky sa pacientom odoberajú priamo z motorového vozidla. Výsledky testov im budú ošetrujúcim lekárom oznámené do 48 hodín,” uviedla Cenková. Ako ďalej povedala, mobilné odberné miesto je určené pre pacientov, ktorých na vyšetrenie odošle lekár z oddelenia infektológie prešovskej nemocnice na základe písomnej žiadanky.

“Ďalej pre pacientov, ktorým vyšetrenie indikuje všeobecný lekár na základe písomnej žiadanky. Rovnako pre pacientov samoplatcov, ktorí majú podozrenie na ochorenie, napríklad po stretnutí s osobou, ktorá javila známky ochorenia COVID-19, alebo s osobou s pozitívnou cestovateľskou anamnézou a podobne, a to na základe objednania sa prostredníctvom online formulára,” dodala Cenková.