Galanta Regióny Trnava

Pred galantskou nemocnicou zriadili mobilné odberové miesto pre testy na COVID-19

Ilustračná fotografia, Zdroj: FB / Nemocnice Svet zdravia

GALANTA – Mobilné odberové miesto pre testovanie pacientov na ochorenie COVID-19 začalo vo štvrtok fungovať pred nemocnicou v Galante. Zdravotníci budú každý deň od 8. do 14. hodiny realizovať výtery z hrdla a nosa indikovaným pacientom, ktorých na otestovanie určí Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, a tiež samoplatcom. Testovanie bude v približne päťminútových intervaloch, informovala o tom komunikačná špecialistka spoločností ProCare a Svet zdravia Jana Fedáková.

 

Samoplatcovia sa musia objednať na testovanie vopred cez stránku www.lab.online. “Denné kapacity sú obmedzené a prioritou je testovanie pre ÚVZ,” uviedla Fedáková. Nemocnice siete Svet zdravia vrátane galantskej po vyhlásení núdzového stavu pre lôžkové zdravotnícke zariadenia aktivovali svoje pandemické plány a reprofilizovali vybrané časti lôžkových oddelení na COVID oddelenia.

“Ide o takzvané červené zóny lôžkových častí oddelení, ktoré slúžia na hospitalizáciu pacienta s podozrením na koronavírus. Pacient je v tejto izolovanej časti oddelenia hospitalizovaný do okamihu finálneho výsledku testovania,” informovala Fedáková. COVID priestory galantskej nemocnice sa nachádzajú v momentálne uzavretých častiach viacerých oddelení a k dispozícii nemocnica pre tento účel vyčlenila celkovo 121 lôžok.