Domáce

Pre tragickú zrážku troch kamiónov zavreli diaľnicu D2 v smere do Bratislavy

Zdroj: FB / Prezídium Hasičského a záchranného zboru

BRATISLAVA – Na diaľnici D2 v smere od Rajky do Bratislavy sa zrazili tri kamióny, diaľnicu museli zavrieť. V jednom kamióne ostal zakliesnený vodič. Nehodu nahlásili okolo 12:30, informovalo operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru s tým, že na mieste zasahuje 20 hasičov s piatimi kusmi hasičskej techniky. Ako však následne informovala policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková, vodič, ktorý bol zakliesnený v aute, zomrel.

„Vodič nákladného motorového vozidla Mercedes so slovinskými poznávacími značkami z doposiaľ presne nezistených príčin narazil do pred ním idúceho nákladného vozidla takisto značky Mercedes so slovinskými poznávacími značkami, ktoré následne narazilo do ďalšieho nákladného auta Volvo s maďarskými poznávacími značkami. Po náraze zostal vodič prvého Mercedesu bez známok života zakliesnený v priestore kabíny, odkiaľ ho v súčasnosti prostredníctvom techniky vyslobodzujú príslušníci Hasičského a Záchranného zboru,” uviedla Mihalíková s tým, že nikto ďalší sa nezranil.

Polícia už urobila aj dychové skúšky na alkohol, ten u dvoch vodičov nezistili, u nebohého nariadili odber krvi. Škodu na kamiónoch ešte len vyčísľujú.