Banská Bystrica Regióny Zvolen

Pre pacientov s COVID-19 má zvolenská nemocnica 23 lôžok

Zdroj: TASR / Miroslava Mlynárová

ZVOLEN – Pre pacientov s COVID-19 má zvolenská nemocnica reprofilizovaných 23 lôžok. „V stredu evidujeme štyroch pacientov s potvrdeným novým koronavírusom, dvoch pozitívnych zamestnancov a jedného v karanténe,“ uviedla pre TASR Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí.

 

Ako dodala, toto zdravotnícke zariadenie funguje v štandardnom režime a operácie idú zatiaľ podľa plánu. „Pre vývoj pandémie je na dennej báze vyhodnocovaná aktuálna situácia a v prípade potreby budú prijímané operatívne riešenia,“ reagovala hovorkyňa minulý týždeň s tým, že vedenie nemocnice má pripravené v súlade s pandemickým plánom aj riešenia pre prípadné ďalšie zhoršovanie sa situácie. „Významne však môžu zasiahnuť do rozsahu poskytovanej starostlivosti a sú závislé od personálnej situácie v nemocnici,“ poznamenala.

Vo zvolenskej nemocnici od konca septembra platí zákaz návštev pacientov. Z preventívnych dôvodov trvá tento stav aj naďalej, aby sa medzi ľuďmi nešíril nový koronavírus. „Na všetkých pracoviskách vrátane gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia platia prísne protiepidemické opatrenia,“ dodala Pavliková. Podľa semafora okresov a počtu prírastkov je v súčasnosti mesto Zvolen v červenej fáze. K 27. októbru eviduje tento región 258 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom.