Bratislava Regióny

Pre koronavírus zatvoria v hlavnom meste ďalšiu školu

Ilustračná fotografia, Zdroj: pixabay.com

BRATISLAVA – Z hlavného mesta hlásia úrady ďalšie podozrenie na prípad koronavírusu. V tejto súvislosti bude Stredná odborná škola masmediálnych a informačných štúdií na Kadnárovej ulici zatvorená až do 15. marca. Agentúru SITA o tom informoval Bratislavský samosprávny kraj ešte v piatok 6. marca, pričom na škole mohol prísť jeden zo žiakov do kontaktu s nakazeným človekom. Na základe výsledkov testov sa následne rozhodne škola v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom (BSK) a regionálnym hygienikom na ďalšom postupe.

 

Na všetkých župných školách naďalej platia zvýšené hygienické opatrenia, napríklad pravidelná dezinfekcia priestorov, kľučiek, podláh, šatní a podobne. Kraj prijal už minulý týždeň viaceré bezpečnostné preventívne opatrenia, ktoré by mali znížiť riziko prenosu koronavírusu v zariadeniach patriacich pod župu, teda v školách, zariadeniach sociálnych služieb, kultúrnych zariadeniach a rovnako aj v prímestských spojoch.

Na Slovensku sú od dnešného rána známe tri prípady ochorení na nový vírus. Známy je aj takzvaný pacient „0“. Ako informoval rezort zdravotníctva, známe sú už výsledky vzoriek ľudí, ktorí boli v najbližšom kontakte so Slovákom, ktorému sa ako prvému potvrdilo ochorenie Covid-19 (koronavírus).

“Národné referenčné centrum pre chrípku na Úrade verejného zdravotníctva SR potvrdilo ďalšie dva pozitívne prípady ochorenia Covid-19. Výsledky testov syna aj manželky sú pozitívne,” informovalo v sobotu ráno Ministerstvo zdravotníctva SR.