Domáce Politika Top

Vedenie Smeru sa stretlo na centrále. Glváč prítomný nebol

Martin Glváč si mal so Zsuzsovou vymieňať správy ale aj fotografie. - FOTO: SITA / Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA – Členovia vedenia najsilnejšej politickej strany Smer-SD sa dnes na poludnie stretli vo svojej centrále a riešiť mali aj to, aký postoj zaujmú voči jednému zo svojich popredných členov – podpredsedovi parlamentu Martinovi Glváčovi. Jeho meno sa v posledných dňoch skloňuje najmä v súvislosti s komunikáciou s Alenou Zsuzsovou obvinenou z vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Strana doposiaľ ani týždeň od vypuknutia kauzy oficiálne stanovisko voči Glváčovi nedala. Ide pritom o jedného z ich popredných predstaviteľov. 

 

Predsedníctvo sociálnych demokratov sa malo podľa infomácií Glob.sk zísť na centrále strany dnes presne na pravé poludnie. Zaoberať sa malo aj kauzou týkajúcou sa Martina Glváča.

Ako uviedla agentúra TASR, členovia úzkeho vedenia Smeru-SD sa aj zišli na pravidelnom obede v centrále strany, boli však len traja – predseda strany Robert Fico, premiér Peter Pellegrini a Juraj Blanár. Ostatní majú byť mimo Bratislavy. Prítomný nemal byť ani sám Glváč.  “Boli sme len traja, podpredsedovia sú v zahraničí. Neriešili sme žiadne zásadné témy ani rozhodnutia,” povedal po spoločnom obede premiér Peter Pellegrini.

Glváč sa vyjadrí, kedy tak urobí sa nevie

Predseda vlády Petra Pellegriniho včera avizoval, že sám Glváč sa má k svojej komunikácii so Zsuzsovou vyjadriť v najbližších dňoch. Nakoľko však ide o otvorený spis, snaží sa na to získať povolenie príslušných orgánov.  “Veľmi podrobne ma informoval o okolnostiach, ako došlo ku kontaktu, ako reagoval,” prezradil Pellegrini. Zároveň verí, že Glváč bude môcť predložiť dôkazy, “že konal v záujme toho, aby sa vyvaroval ovplyvňovaniu či ohrozeniu národnej bezpečnosti.”

Správy aj osobné stretnutia 

Podpredseda parlamentu si mal podľa Denníka N s Alenou Zsuzsovou vystupujúcou pod prezývkou Ali Ajuška, vymieňať nielen správy ale aj fotografie. Denník Sme neskôr napísal, že podľa ich informácií mala mať Zsuzsová Glváča v telefóne uloženého ako “Maznák” a počas výsluchu sa o ňom mala vyjadriť ako o “priateľskom a flirtujúcom.” Dokonca sa s ním mala stretnúť aj osobne a to až trikrát.

Glváč najskôr akúkoľvek komunikáciu so Zsuzsovou ostro odmietal. Neskôr však rétoriku zmenil a tvrdil, že v súvislosti so správami od Zsuzsovej kontaktoval príslušné orgány a komunikácia prebehla prostredníctvom tretích osôb a v koordinácii s nimi. Informácie o tom, že sa so Zsuzsovou stretol osobne, označil za klamstvo.

 

Správu budeme aktualizovať.