Domáce Politika Top

SaS je pripravená nahradiť Smer-SD, tvrdí Sulík

Zdroj: SITA / Diana Černáková

BRATISLAVA  – Opozičná SaS chce vyhrať najbližšie parlamentné voľby. Vyhlásil to v sobotu predseda liberálov Richard Sulík na programovej konferencii v Bratislave. Opätovne vylúčil spoluprácu so Smerom-SD, SNS a ĽSNS.

“Náš jasný cieľ nie je len dosiahnuť najlepší volebný výsledok v našej histórii, ale vyhrať parlamentné voľby v roku 2020 alebo skôr. Máme na to všetko, osoby, obsah a organizáciu. Po 10 rokoch sme pripravení, máme cieľ, odhodlanie, ale aj povinnosť. Budeme úprimne bojovať za slušné Slovensko, sme jediná alternatíva pre Slovensko,”vyhlásil Sulík, podľa ktorého je SaS pripravená vymeniť Smer-SD.

“Sme komplexnou ponukou na prevzatie zodpovednosti za našu krásnu krajinu,” uviedol Sulík, ktorý oznámil, že nebude už kandidovať v eurovoľbách a budúci rok chce venovať kampani. V nej chce Sulík osobne vysvetľovať, že SaS ide zo Slovenska “spraviť krajinu, v ktorej sa oplatí žiť, pracovať a podnikať”. Len SaS vie podľa jeho slov dať všetkým voličom ucelenú ponuku, program, ľudí, zázemie.

Liberálov zo SaS povedie do budúcoročných májových volieb do Európskeho parlamentu trojica Eugen Jurzyca (líder kandidátky), Alojz Baránik a Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorí sú v súčasnosti poslancami Národnej rady SR. Oznámil predseda SaS Richard Sulík na programovej konferencii v Bratislave.

Povedal tiež, že bez ohľadu na to, čo bude po parlamentných voľbách, v prípade, že SaS dosiahne lepší výsledok ako v roku 2016, bude opätovne kandidovať za predsedu.

Šéf liberálov nepovedal, s kým chce SaS spolupracovať, počká si na výsledky parlamentných volieb. Dotkol sa aj nových politických strán a úvah o strane prezidenta SR Andreja Kisku. U hlavy štátu Sulík nevidí odhodlanie prevziať zodpovednosť, keďže stále odkladá vyjadrenie o svojej politickej budúcnosti. O vzniknutých nových stranách Sulík povedal, že by mali nabrať skúsenosť. “Považujem za podstatné mať skúsenosť,”doplnil. Predseda SaS a europoslanec Richard Sulík nebude kandidovať v budúcoročných májových voľbách do Európskeho parlamentu. Oznámil to v úvode programovej konferencie SaS, ktorá sa koná v Bratislave.