Bratislava Regióny Top

Polícia vyšetruje výbuch dvoch bankomatov neďaleko Bratislavy

Zdroj: Glob.sk

BRATISLAVA – V Chorvátskom Grobe dnes v noci vybuchli dva bankomaty známych slovenských bánk. Poškodenie bankomatov aktívne rieši polícia. Na Štefánikovej ulici v bratislavskom Starom meste zastavili auto s cudzou poznávacou značkou, kde mali zadržať štyri osoby. 

 

Podľa slov hovorkyne Krajského policajného riaditeľstva v Bratislave mali policajti o 1:15 hod. nadránom prijať oznámenie o poškodení dvoch bankomatov, ktoré boli osadené v exteriéry obchodného centra v Chorvátskom Grobe. “Na základe získaných operatívnych informácií vykonali policajti pohotovostného policajného útvaru odboru poriadkovej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave služobný zákrok, pri ktorom zadržali 4 podozrivé osoby rumunskej národnosti,” uviedla Lucia Mihalíková.

V Chorvátskom Grobe nadránom vybuchli dva bankomaty. Zdroj: archív

Následne dodala, že v súčasnosti policajti so zadržanými osobami vykonávajú procesné úkony, pričom si prípad prevzala výjazdová skupina Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva polície v Bratislave. “Policajti vykonávajú všetky potrebné neodkladné a neopakovateľné úkony a miesto činu dokumentujú. Vyšetrovateľ už v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci trestného činu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia v súbehu s poškodzovaním cudzej veci a krádeže v štádiu pokusu,” vysvetlila.

Samotný výbuch sa stal v nákupnom centre Monar v Chorvátskom Grobe v miestnej časti Čierna Voda. To je momentálne uzatvorené.

Nejde však o ojedinelý prípad, kedy došlo k vykrádaniu slovenských bankomatov cudzincami. Koncom februára sa trnavskej polícii podarilo objasniť viaceré prípady vykrádania bankomatov, za ktorými stáli dvaja muži z Moldavska. Ich totožnosť sa policajtom podarilo objasniť na základe viacerých stôp, ktoré boli zaistené na miestach činu a následne porovnané s databázami v rámci krajín EÚ. Moldavci sa podobných skutkov mali okrem Slovenska dopustiť aj v Estónsku a Rumunsku.

Prvý prípad ich vyčíňania na Slovensku sa stal ešte koncom marca minulého roku v Okoči. “Na mieste policajti zistili, že bankomat bol poškodený pomocou plynu. Ten po výbuchu začal horieť a vzápätí došlo aj k značnému poškodeniu a narušeniu statiky na budove, kde bol bankomat umiestnený,” uviedla hovorkyňa trnavskej polície. Druhý výbuch bankomatu bol nahlásený 18. júla 2018 v Borskom Mikuláši, odtiaľ si páchatelia rovnakým spôsobom odniesli niekoľko stoviek tisíc eur. Spôsob spáchania a prevedenia krádeže pomocou plynu bol podľa nej nebezpečný. “Podľa spôsobu prevedenia nemali osoby výbuchy bankomatov pod kontrolou, o čom svedčí aj fakt, že v oboch prípadoch došlo k vážnym škodám na majetku,” uviedla hovorkyňa.

K výbuchu bankomatu nedávno došlo aj v bratislavskej Záhorskej Bystrici, ktorý sa rovnako nachádzal v exteriéry tamojšieho nákupného centra. Páchateľ mal použiť výbušný nástražná systém, pomocou ktorého poškodil bankomat a odniesol si z neho 20-tisíc eur.

Galéria
Služobný zákrok polície paralyzoval dopravu na Štefánikovej ulici, aj na okolitých cestách. Zdroj: Glob.sk
Podozrivými z výbuchu bankomatu sú štyria Rumuni. S tými polícia vykonáva potrebné procesné úkony. Zdroj: Glob.sk
Policajti pohotovostného policajného útvaru vykonali služobný zákrok na Štefánikovej ulici, kde zadržali štyroch podozrivých. Zdroj: Glob.sk
K výbuchu bankomatov prišlo v nákupnom centre Monar, ktoré sa nachádza v Chorvátskom Grobe. Zdroj: archív
Policajti zastavili auto s cudzou poznávacou značkou. Zdroj: Glob.sk
K výbuchu bankomatov prišlo v nákupnom centre Monar, ktoré sa nachádza v Chorvátskom Grobe. Zdroj: archív
Polícia v súčasnosti intenzívne vyšetruje výbuch dvoch bankomatov v Chorvátskom Grobe. Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj
Policajti miesto činu dokumentujú. Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj
Podozrivými z výbuchu bankomatu sú štyria Rumuni. S tými polícia vykonáva potrebné procesné úkony. Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj
Zhruba pred dvomi mesiacmi došlo k výbuchu bankomatu aj v Záhorskej Bystrici. Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj
navigate_before
navigate_next