Bratislava Regióny Top

Poznáme víťaza Ružinovskej lýry!

BRATISLAVA – Víťazom jediného festivalu pôvodnej tvorby v Bratislavskom kraji sa stal Ado Juráček. Striebornú lýru si odniesla Daniela Obšitníková (text a hudba Martin Vasil) a tretie miesto vyspievala piesni Zuzany Mészárosovej a Adama Hudeca Dominika Zdražilová.

Víťaz Ružinovskej lýry 2017, Ado Juráček

Rozhodla tak porota v zložení Richard Jajcay (gitarista skupiny Vidiek, šéf Sekcie marketingu a komunikácie RTVS), Ľuboš Zeman (básnik a textár), Vladimír Valovič (dirigent a hudobný režisér, umelecký vedúci Orchestra Gustava Broma a zároveň jeden z organizátorov pôvodnej Bratislavskej lýry) a Lukáš Turiak (moderátor Rádia Viva, spevák, gitarista, skladateľ a textár).

Počas finálového večera prebiehalo aj hlasovanie o cenu diváka. Účastníci podujatia rozhodli o víťaznej piesni, ktorú napísala aj odspievala Lýdia Novotná.

Ružinovská lýra je súťaž autorských piesní, ktorá dáva príležitosť mladým ľuďom zviditeľniť svoju tvorbu pred širokým publikom, ako aj zahrať si v sprievode Orchestra Gustava Broma. Tento rok sa konal jej druhý ročník.

Foto: MČ Ružinov