Považská Bystrica Regióny

Považskobystričania sú lídrami vo využívaní mobilnej aplikácie Správy o meste

Zdroj: pixabay.com

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Mobilnú aplikáciu Správy o meste (SOM) si spomedzi 30 samospráv, ktoré ju využívajú, stiahlo najviac ľudí v Považskej Bystrici. Informoval o tom Stanislav Kučerka, projektový manažér spoločnosti Perry Soft, ktorá aplikáciu vytvorila.

 

„Mobilná aplikácia je komunikačný nástroj, ktorý spája občanov a mestom. Prostredníctvom nej mesto poskytuje aktuálne informácie o novinkách či podujatiach. Je dostupná na všetkých platformách, či už ide o Android alebo iOS, a je bezplatná. Výhodou je, že nie je potrebná žiadna registrácia. Aplikácia funguje na báze push notifikácií, čo znamená, že každý občan, ktorý ju má nainštalovanú, dostane upozornenie vždy, keď pribudne niečo nové,“ informoval Kučerka.

Považská Bystrica bola podľa neho jednou z prvých samospráv, ktorá sa rozhodla ísť touto modernou cestou v oblasti komunikácie medzi mestom a občanom. „Rád by som spomenul fakt, že Považská Bystrica je na prvom mieste v rebríčku stiahnutí, čo znamená, že má najväčší počet používateľov spomedzi všetkých SOM aplikácií,“ zdôraznil projektový manažér.

Ako dodal, v aplikácii aktuálne občania nájdu sedem segmentov. V sekcii Oznamy sa nachádzajú informácie z mestského úradu, ktoré sú zverejnené aj na webovej stránke mesta. V kolónke Novinky sa dozvedia informácie o podujatiach a zo života v meste. V nastaveniach si môžu označiť oblasti, z ktorých chcú prijímať notifikácie. V aplikácii tiež nájdu občania kolónku Napíšte nám, prostredníctvom ktorej môžu zasielať na radnicu svoje podnety. Okrem toho sa tu nachádzajú aj dôležité kontakty.

„Občania tu nájdu aj spojenia vlakov, mestskej, ale aj prímestskej dopravy. Zaujímavosťou je aj susedská burza, kde Považskobystričania môžu darovať alebo predávať veci, ktoré nepotrebujú,“ uzavrel Kučerka.