Bratislava Regióny

Postrelené dievča z Obchodnej prepustili domov. Lôžko zmenil aj agresor

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Najhoršie má za sebou. Maloleté dievča, ktoré minulý týždeň v piatok postrelili na Obchodnej ulici v Bratislave, cez víkend pustili domov. Naopak, útočníka, na ktorého policajti strieľali, premiestnili z jednotky intenzívnej starostlivosti na psychiatriu. 

 

Posledný májový deň sa na Obchodnej ulici strhla streľba. Polícia sa snažila zastaviť agresora, ktorý bodol colníka Finančnej správy na ministerstve financií. Na bratislavskom bulvári bodol aj seba po tom, ako sa polícia snažila vyriešiť situáciu. Počas streľby do zeme však projektil z policajnej zbrane zasiahol aj 15-ročnú dievčinu, ktorá sa náhodne pohybovala na druhej strane cesty.Všetko bolo zachytené na videu, ktoré kolovalo po sociálnych sieťach.

Streľbu rieši inšpekcia

Mladú študentku po policajnom zásahu previezli do Národného ústavu detských chorôb, kde sa podrobila operácii. Počas nej jej lekári vybral projektil z panvovej kosti, pričom išlo o čistý priestrel. Dievčina nebude mať trvalé následky a náboj jej nespôsobil žiadne poškodenie orgánov. Samotní policajti nevedia, ako sa “podarilo” dievča zasiahnuť, ich kroky budú prešetrované policajnom inšpekciou. Prípad už prevzali krajskí kriminalisti, doteraz ho riešili na úrovni okresného riaditeľstva.

Dievča cez víkend pustili lekári do domácej liečby. Informuje o tom televízia Markíza. Podľa ich informácií mal lôžko zmeniť aj agresor. Momentálne sa má nachádzať na psychiatrickom oddelení, kam ho mali presunúť z jednotky intenzívnej starostlivosti.