Domáce Politika

Poslanci začali diskusiu k programovému vyhláseniu vlády

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Poslanci Národnej rady (NR) SR začali diskusiu k programovému vyhláseniu vlády (PVV). Plénu ho predložil predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) v pondelok (20. 4.). Následne o ňom rokovali parlamentné výbory, odporučili PVV schváliť a vysloviť dôveru vláde.

 

Do diskusie sa písomne prihlásilo 17 poslancov. Ešte pred nimi vystúpil v pléne predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). O slovo požiadali aj podpredsedovia snemovne Gábor Grendel (OĽaNO), Juraj Šeliga (Za ľudí), Milan Laurenčík (SaS) aj Peter Pellegrini (Smer-SD).

Opozícia sa opakovane pokúšala prerušiť schôdzu, podala viaceré procedurálne návrhy. Pellegrini navrhol zvolanie poslaneckého grémia, aby sa vyjasnilo, či rokovanie NR SR nie je v rozpore s uznesením vlády, ktoré zakazuje zhromažďovanie. Po rokovaní grémia poslanci hlasovaním odmietli návrh na prerušenie schôdze, kým jasné stanovisko nezaujme ústavnoprávny výbor. Procedurálny návrh predložil aj predseda ĽSNS Marian Kotleba. Žiadal prerušiť schôdzu, kým nebude v pléne prítomný premiér.