Domáce

Populisti spochybňujúci EÚ nemajú žiaden plán, tvrdí Cséfalvayová

Katarína Cséfalvayová, FOTO: SITA/Ján Viazanička

BRATISLAVA – Európska únia v súčasnosti prežíva podľa predsedníčky Zahraničného výboru NR SR Kataríny Cséfalvayovej neľahké obdobie, ktorého riešením je viac Európskej únie. Ako povedala dnes pre agentúru SITA, je presvedčená, že len ďalšia integrácia pomôže nášmu kontinentu.

„Najmä, ak máme čeliť konkurencii zo strany ďalších globálnych hráčov, ako sú Čína, India, Brazília, ale aj USA, ktoré sa stále viac začínajú správať ako konkurent, a nie ako partner,“ zdôraznila.

Podľa Cséfalvayovej ako ukazuje niekedy až tragikomický vývoj brexitu, populisti spochybňujúci EÚ nemajú žiaden plán, žiadnu alternatívu, len klamstvami a šírením vášní podviesť ľudí, a keď treba prebrať zodpovednosť, kamsi zdúchnu.

„Malo by to byť poučením pre všetkých v EÚ, aj politikov, aj voličov,“ povedala Cséfalvayová s tým, že netreba sa nechať oklamať lacnými frázami, hoaxami a klamstvami. „Našťastie západný svet takýchto politikov, ktorí si zaslúžia úctu, ešte má a považujem za nich najmä Angelu Merkelovú, Emanuella Macrona či kanadského premiéra Justina Trudeaua,“ povedala poslankyňa.