Poprad Prešov Regióny

Popradčania nad 60 rokov, tehotné ženy, opatrovateľky a onkologickí pacienti dostanú ochranné rúška. Ide o opatrenie samosprávy

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR/ Erika Ďurčová

POPRAD – Krízový štáb v meste Poprad rozhodol, že v prvej etape poskytnú ochranné rúška seniorom nad 60 rokov, tehotným ženám, opatrovateľkám a onkologickým pacientom. Pôjde presne o 12 500 rúšok, ktoré by mali byť ku koncu tohto týždňa distribuované do domácností vyššie spomenutých skupín obyvateľov. Ochranné rúška dostane postupne v ďalších etapách každý Popradčan. Uvádza sa to na stránke mesta.

 

Rúška v prvej etape budú distribuované v bytových domoch predsedami spoločenstiev vlastníkov bytov. Pre občanov žijúcich v rodinných domoch budú rúška roznášať zamestnanci mesta. Ochranné rúška budú viacnásobne použiteľné a bude možné ich opätovne prať pri 60 °C bežnými pracími prostriedkami.

Mesto Poprad rozhodlo v spolupráci so Slovenským Červeným krížom ponúknuť pomoc pre osamelých seniorov, imobilných občanov, občanov vo vážnom zdravotnom stave, ktorí si nedokážu sami alebo pomocou iných zabezpečiť obed, nákup alebo potrebujú sociálne poradenstvo, informácie, prípadne sa porozprávať. Donášku obeda si môžu občania dohodnúť v dňoch pondelok až piatok, v čase od 7:30 do 15:00, na telefónnych číslach 0910 890 263, 0904 205 205. Nákup základných potravín, drogérie a liekov si môžu títo občania dohodnúť v dňoch pondelok až piatok od 8:00 do 12:00 na 0903 558 936. Občan môže túto službu využiť maximálne dvakrát do týždňa.

Krízový štáb uložil riaditeľom všetkých škôl, ktorí majú v správe školskú jedáleň, začať s prípravou stravy počas mimoriadnej situácie na pokyn KŠ mesta Poprad. Mestská polícia zintenzívnila svoju činnosť a naďalej kontroluje zabezpečenie ihrísk v meste i dodržiavanie zákazu vstupu. KŠ zrušil plánované zastupiteľstvo dňa 22.04.2020, jeho náhradný termín bude upresnený.