Bratislava Domáce Koronavírus Regióny Top

Poplach v jednej z bratislavských škôlok. Rodičia priviedli dieťa pozitívne na COVID-19

Ilustračné foto. Zdroj: pixabay.com

BRATISLAVA – Hneď prvý riadny deň fungovania jednej z bratislavských materských škôl skončil zle. Podľa slov komunálnej poslankyne Kataríny Augustenič priviedli rodičia do škôlky dieťa po návrate zo zahraničia bez toho, aby poznali výsledky testov na koronavírus. 

 

To, že ich dieťa má pozitívny test sa mali rodičia dozvedieť až v čase, keď sa už nachádzalo v škôlke. Augustenič o tom informovala na sociálnej sieti s tým, že danú materskú školu navštevuje aj jej dcéra Nina. “Hygiena škôlku zatvorila a ja čakám na inštrukcie. Plný kalendár a dôležité stretnutia. Všetko musí ísť bokom,” píše Augustenič, ktorá hovorí o nezodpovednosti rodičov. Škôlka má byť zatvorená do 17. septembra.

Podľa platných pravidiel by pritom mali rodičia po príchode do škôlky odovzdať čestné vyhlásenie, že ich dieťa nebolo od 17. augusta v zahraničí a zároveň vyplniť dotazník.

“Dieťa prišlo do úzkeho kontaktu so 7 ďalšími deťmi, ktorým bol nariadený odber biologického materiálu na zistenie prítomnosti nového koronavírusu, ďalej zostať v domácej izolácii a sledovať svoj zdravotný stav a v prípade náhleho vzostupu aspoň jedného z príznakov bez meškania telefonicky kontaktovať pediatra alebo záchrannú zdravotnú službu,” potvrdila pre Glob.sk hovorkyňa RÚVZ Bratislava Katarína Nosálová. Medzi príznaky patrí horúčka, kašeľ, bolesť hrdla či dýchavičnosť.

Okrem siedmich detí sa uvedené karanténne opatrenia vzťahujú aj na jednu učiteľku, ktorá bola v triede v Súkromnej materskej škôlke na Zadunajskej ulici 27 v Bratislave. Nosálová tiež potvrdila, že v termíne od 2. septembra do 16. septembra vrátane je v škôlke prerušený  výchovno-vzdelávací proces. Súčasťou opatrení je aj poučenie všetkých detí a pedagogického personálu.