Domáce Politika Prezidentské voľby Spoločnosť

Politický analytik Baránek kritizuje Mistríkov krok. Podľa neho ide o hry politických strán

Baránek kritizuje trend vzdávania sa. Zdroj: archív

BRATISLAVA  – Politický analytik Ján Baránek nevidí dôvod, aby sa kandidáti na prezidenta vzdávali kandidatúry ešte pred prvým kolom volieb. “Na to tu máme druhé kolo,” povedal pre agentúru SITA s tým, že takýto postup podkopáva jeho zmysel a zužuje výber pre voličov.

 

“Sú to skôr hry politických strán ako prianie jednotlivých kandidátov,” vyhlásil Baránek. Pripomenul tiež, že sa ešte neuskutočnili niektoré avizované diskusie kandidátov, ktoré mohli preferencie ovplyvniť. “Nikde nie je napísané, že voliči Mistríka pôjdu voliť Čaputovú, ktorá je kandidátkou liberálnej ľavice,” dodal s tým, že Mistríkovi voliči zväčša k liberálnej ľavici nepatria.

Róbert Mistrík sa vzdáva prezidentskej kandidatúry v prospech Zuzany Čaputovej. Mistrík to vyhlásil na dnešnej tlačovej besede. Podporovala ho opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) a mimoparlamentná strana Spolu – občianska demokracia. Čaputovú podporuje mimoparlamentné Progresívne Slovensko. Prvé kolo prezidentských volieb sa uskutoční v sobotu 16. marca, o priazeň voličov sa po odstúpení Mistríka uchádza 13 kandidátov