Domáce Politika Top

Politici blahoželajú k Vianociam. Niektorí si nedali pokoj s politikou ani dnes

Vianoce sú už tu, vinšujú aj politici. Zdroj: Glob.sk I David Duducz .

BRATISLAVA- Najväčšie sviatky v roku sú sviatkami pokoja a mieru dokonca aj na politickej scéne. Politici namiesto tradičných hádok stíchli a rovnako ako zvyšok krajiny všetkým prajú len to najlepšie. Niektorí zaslali svoje prianie osobne čitateľom Glob.sk. Prinášame vám ich vinše a želáme vám aj my, aby vianočná pohoda vydržala v našich rodinách čo najdlhšie, nie iba tieto dni.

 

Premiér Peter Pellegrini je veľkým fanúšikom sociálnych sietí. Na Slovákov nezabudol ani počas voľných dní a na facebooku sa k občanom obrátil s nasledujúcim video odkazom:

Predseda Mostu-Híd a podpredseda parlamentu Béla Bugár praje k Vianociam najmä pokoj, nezabudol však prihodiť aj trochu priania z politiky. “Nech sú aj tohtoročné vianočné sviatky požehnané a pokojné. Prežime ich v kruhu svojich nabližších a najmilších. Slovákom aj Maďarom, Rusínom, Rómom a príslušníkom všetkých menšín žijúcim na Slovensku by som do nového roku zaželal pevné zdravie a zdravé sebavedomie. V nastávajúcich dvoch voľbách krajine vysokú účasť, voličom správne rozhodnutie, ktorého výsledkom nech je zmiernenie napätia a rozpoltenosti spoločnosti.”

Na sociálnu sieť pridal aj zábavnú scénku so svojím psom:

Ani minister životného prostredia a podpredseda Mostu-Híd László Sólymos neopomenul vo svojom prianí kúsok zo svojej práce. “Želám si, aby v novom roku 2019 Slovensko bolo zelenšie, národné parky zdravšie a príroda čistejšia. Slovensku prajem aj viac kľudu a pokoja, a najmä pozitívnych tém. Všetkým ľuďom želám radostné a pokojné prežitie vianočných sviatkov.”

Predsedovi SaS Richardovi Sulíkovi politika nedá spať ani cez Vianoce. Čitateľom Glob.sk odkazuje:  “Želám Slovákom, aby vydržali. Aby rok 2019 bol posledným rokom politickej frustrácie, aby s tým ďalším rokom a ďalšou vládou prišlo nové nadýchnutie a nádej, že občania tejto krajiny konečne nebudú musieť riešiť kauzy a prešľapy, ale samých seba, svoju vyššiu životnú úroveň a skutočné zužitkovanie svojich schopností.”

Jeho spolustraníčka, podpredsedníčka Národnej rady SR, Lucia Nicholsonová našim čitateľom praje: “Najmä zdravie, veľa lásky, veľa optimizmu a zdravého rozumu, aby ste vo voľbách volili podľa vlastného vedomia a svedomia, a aby ste sa nedali kúpiť lacným predvolebným populizmom.”

Za Sme rodinu zablahoželal podpredseda strany a poslanec Milan Krajniak. “Pod vianočný stromček a do nového roka želám všetkým lásku, radosť, pokoj, zdravie, čas na seba a rodinu, šťastie vo vašich podujatiach a najmä dobré rozhodnutia.” 

Za stranu Smer-SD Slovensku najmä oddych od politiky zablahoželal predseda parlamentného výboru pre kultúru a médiá, poslanec Dušan Jarjabek: