Domáce Kauzy Košice Top

Polícia: Zatkli Leška z Okoličányho bandy

Košice  – Polícia v sobotu (30.6.) večer na východe Slovenska zatkla odsúdeného Jozefa Leška (42) z tzv. skupiny okoličányovcov. Leško bol na úteku od apríla tohto roku, keď mu Najvyšší súd (NS) vymeral trest vo výške 24 rokov odňatia slobody. “Po zatknutí bol tak okamžite eskortovaný na miesto výkonu trestu,” potvrdila v nedeľu polícia na svojej facebookovej stránke.
Na úteku je naďalej na doživotie odsúdený Róbert Okoličány. “Ako sme avizovali, príde rad aj na neho, čo dokazuje včerajšie zadržanie jeho blízkeho človeka,” uviedla polícia.
V prípade skupiny Róberta Okoličányho, označovaného za bossa východoslovenského podsvetia, Najvyšší súd SR 11. apríla vyniesol rozsudok s tromi doživotnými trestami. Ďalším členom skupiny udelil dlhoročné tresty odňatia slobody. V prípade figurovalo spolu 16 obžalovaných, ktorých prokurátor vinil z 20 skutkov. Podľa súdu sa dopustili trestných činov ako založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej a teroristickej skupiny, viacerých vrážd, nedovoleného ozbrojovania, lúpeže, vydierania či krádeže.
V deň pojednávania NS polícia zatkla Jaroslava Potučka, ktorý dostal doživotný trest a bol na úteku. V nasledujúcich dňoch vypátrala ďalšie odsúdené osoby, ktoré taktiež na súdne pojednávanie nemuseli prísť a boli právoplatne odsúdené.
Podľa spravodajského portálu noviny.sk polícia chytila Leška v Košiciach v sobotu pred 20.00 h. Na zatknutí Leška, spájaného s vraždou konkurenčného bossa Jozefa Estóka, sa podieľali okrem Pohotovostného policajného útvaru aj policajní pátrači a členovia protiteroristickej jednotky NAKA východ.