Regióny Trnava

Polícia zadržala páchateľov, ktorí kradli záhradnú techniku aj živé zvieratá v Trnavskom kraji

Zdroj: FB / Polícia SR - Trnavský kraj

TRNAVA – Polícia zadržala troch podozrivých, ktorí mali nielen z domácej farmy ukradnúť živé zvieratá, ale mali sa dopustiť celkom osem prípadov krádeží v obciach okresu Trnava a meste Hlohovec. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na sociálnej sieti.

 

Otec so synom a s ďalším komplicom vykrádali novostavby, sklady náradia a skladovacie kontajnery. Odtiaľ odcudzili viacero kusov domácej záhradnej techniky, profesionálnu stavebnú techniku, elektroniku, rôzne druhy náradia. Mali ukradnúť aj živé zvieratá z farmy. “Majiteľom spôsobili krádežou a poškodením zariadenia škody približne za 14.800 eur,” uviedla polícia.

Trnavskí kriminalisti zadržali dvoch podozrivých priamo pri pokuse o predaj nakradnutých vecí z predošlého dňa. “Pre tretieho si prišli po ich vypočutí. Po zhromaždení dôkazov vyšetrovateľ obvinil 24-ročného Lukáša, 28-ročného Martina a 46-ročného Jozefa, všetkých z okresu Trnava, zo zločinu krádeže a prečinu poškodzovania cudzej veci. Obvinení muži sú stíhaní vo väzbe,” doplnila polícia.

V súvislosti s vyšetrovaním vykonali policajti aj domovú prehliadku a prehliadku nebytových priestorov. Časť nakradnutých vecí, ktoré nestačili predať, zaistili a budú vrátené majiteľom. “Z ukradnutých zvierat sa okrem prasaťa väčšina vrátila majiteľovi. Ak obvinených súd uzná za vinných, vo väzení si môžu posedieť tri až desať rokov,” informovala polícia.