Regióny Žilina

Polícia v Žilinskom kraji odhalila minulý týždeň 100 vodičov pod vplyvom alkoholu

Zdroj: SITA / Nina Bednáriková

ŽILINA – Polícia zaevidovala v uplynulom týždni na cestách v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) 100 vodičov pod vplyvom alkoholu. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová.

 

Doplnila, že z celkového počtu vodičov motorových vozidiel nafúkalo 27 nad jedno promile, u 33 vodičov zistili požitie alkoholických nápojov pod jedno promile a jeden z kontrolovaných vodičov dychovú skúšku odmietol. “Piati vodiči motorových vozidiel spôsobili pod vplyvom alkoholu dopravné nehody. Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, až u 34 z nich bola dychová skúška pozitívna,” uviedla Balogová.

V piatok (12. 6.) namerali policajti v Lomnej v okrese Námestovo 37-ročnej vodičke Opel Corsa pri dychovej skúške 1,20 miligramu na liter (mg/l) alkoholu v dychu (2,50 promile). V sobotu (13. 6.) zastavila policajná hliadka medzi obcami Podbiel a Nižná na Orave 21-ročného vodiča motocykla Babetta a pri dychovej skúške mu namerala 0,93 mg/l alkoholu v dychu (1,94 promile). V nedeľu (14. 6.) zastavili policajti na miestnej komunikácii v Zubrohlave v okrese Námestovo 27-ročného vodiča Peugeotu 406. Pri dychovej skúške mu namerali 1,14 mg/l alkoholu v dychu (2,38 promile), dodala Balogová.

“Vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Polícia upozorňuje, že vodičovi pod vplyvom alkoholu môže zaistiť vozidlo a navrhnúť jeho prepadnutie,” podotkla krajská policajná hovorkyňa.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. “Nielen z dôvodu, že sa dopustia priestupku alebo trestného činu, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd zavinených práve vodičmi pod vplyvom alkoholu bývajú v mnohých prípadoch tragické,” upozornila Balogová.