Domáce Spoločnosť Top

Polícia po siedmich rokoch objasnila vraždu právnika Ernesta Valka

BRATISLAVA – Polícia po siedmich rokoch vypátrala vraha Ernesta Valka. Podľa Denníka N ním je lupič J. R. Ako informuje na svojom webe, potvrdili mu to dva zdroje z prostredia orgánov činných v trestnom konaní.

„NAKA pod dozorom prokuratúry už niekoľko dní vykonáva úkony smerujúce k tomu, že obviní páchateľa. Bol ním podľa polície lupič. Páchateľa usvedčili jeho spolupáchatelia, ktorí sa proti nemu rozhodli svedčiť a ktorí sú odsúdení pre iné trestné činy,” píše portál.

Médium pripomína, že Ernesta Valka zavraždili 9. novembra 2010 v jeho dome v Limbachu. Bývalý predseda Ústavného súdu SR bol jedným z najvplyvnejších právnikov a venoval sa viacerým citlivým kauzám. Zomrel jedným výstrelom.

Motívom lúpež

„O tom, že motívom vraždy bola lúpež a páchateľmi lupiči, ktorých Valko prekvapil, hovoril už dávnejšie bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak. V okolitých obciach sa totiž udialo viacero lúpeží,” dopĺňa ďalej s tým, že Spišiak v roku 2012 pre denník Sme uviedol, že vďaka vyšetrovaniu sa podarilo objasniť ďalšie lúpeže.

Páchatelia týchto lúpeží sú odvtedy vo väzení. Spišiak sa vtedy nevyjadroval k tomu, či je medzi nimi i Valkov vrah. Ako ďalej pripomína denník Spišiak tiež povedal, že Valko sa vo vlastnom dome bránil.

Valko bol v rokoch 1990 až 1991 podpredsedom Snemovne ľudu Federálneho zhromaždenia ČSFR.

Foto: SITA/Tomáš Benedikovič